Aprašymas
Jos vardas buvo Henrieta Laks, tačiau mokslininkams ji žinoma kaip HeLa. Ji buvo neturtinga tabako augintoja iš pietų, kurios vėžinės ląstelės, paimtos be jos žinios, tapo vienu iš svarbiausių įrankių medicinoje. HeLa ląstelės, pirmieji mitybos terpėje išauginti „nemirtingi” žmogaus audiniai, buvo gyvybiškai svarbios kuriant skiepus nuo poliomielito, dėl jų gerokai pasistūmėta tokiose srityse kaip dirbtinis apvaisinimas, klonavimas, genų tyrimai; jos buvo perkamos ir parduodamos milijardais.
Apie pačią Henrietą iki šiol faktiškai niekas nieko nežino, ji palaidota nežinomame kape.
Rebeka Sklut veda mus į neeilinę kelionę, prasidedančią 1950 metais Džonso Hopkinso ligoninės „spalvotųjų” palatoje ir besibaigiančią šiandienos Rytų Baltimorėje, kur gyvena Henrietos vaikai ir vaikaičiai, kovojantys dėl jos ląstelių. Šiai istorijai atskleisti prireikė daugiau nei dešimtmečio. Per šį laikotarpį Rebeka įsiliejo į Laksų šeimos gyvenimą, ypač į Henrietos dukters Deboros, kurią pribloškė žinia apie motinos audinių panaudojimą. Deborai kilo daug klausimų.
Ar mokslininkai klonavo jos motiną?
Ar skaudėjo, kai tyrėjai užkrėtė jos audinius virusais ir paleido į kosmosą?
Kas nutiko seseriai Elzei, penkiolikos metų mirusiai psichiatrijos ligoninėje?
Jei motina buvo tokia svarbi medicinai, kodėl jie, jos vaikai, negavo sveikatos draudimo?
Šiltas ir ieškantis supratingumo, stebinantis užmoju ir prikaustantis dėmesį
Nemirtingas Henrietos Laks gyvenimas patraukia skaitytoją mokslinių atradimų grožiu bei drama ir jų pasekmėmis žmonijai.
Atsiliepimai
Atsiliepimų dar nėra.