Aprašymas
Knygos autorius, Lietuvos istorijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas ir Lietuvos heraldikos komisijos pirmininkas dr. Edmundas Rimša, heraldikos, sfragistikos bei genealogijos klausimais yra parašęs kelias knygas ir per 200 straipsnių. Šiame darbe tyrinėtojas Europos heraldikos kontekste glaustai ir aiškiai aptaria svarbesnius Lietuvos heraldikos istorijos klausimus: herbų atsiradimą ir raidą, jų sudėtines dalis, herbų figūras, spalvas ir jų reikšmes, rangų ir titulų skiriamuosius ženklus, herbų puošybą, jungtinius herbus bei kitus su heraldika susijusius dalykus.
Didelis dėmesys skiriamas Lietuvos valstybingumo simboliams: herbui, Gediminaičių stulpams ir dvigubam kryžiui, valstybės, tautinei bei Lietuvos Respublikos Prezidento vėliavoms, valstybės himnui, neapeinama ir sovietinė heraldika. Kituose darbo skyriuose nagrinėjama Lietuvos žemių, kilmingųjų, miestų ir miestelių heraldika. Pasirinktos temos dėstomos taip, kad skaitančiajam būtų aišku, kaip ir kada ta ar kita herbų grupė atsirado, keitėsi, pergyveno XIX–XX a. krizes ir atgimė naujam gyvenimui.
Knyga gausiai iliustruota. Joje skelbiama apie 580 herbų, antspaudų, vėliavų, monetų ir kitų su heraldika susijusių piešinių, didesnė dalis spalvotų, iš Lietuvos, Baltarusijos, Belgijos, Latvijos, Lenkijos, Prancūzijos, Rusijos, Švedijos, Vokietijos ir kitų kraštų dokumentų saugyklų bei platesniam mūsų krašto skaitytojui sunkiai pasiekiamų publikuotų darbų.
Atsiliepimai
Atsiliepimų dar nėra.